T.C. Demiroğlu Bilim Üniversitesi ve Florence Nightingale Hastaneleri ile Geleceğinizi Şekillendirin

Ücretsiz Veri Tabanları

Ulakbim Veri Tabanları :Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı, Türk Tıp Veri Tabanı,Tarım, Veteriner ve Biyoloji Bilimleri Veri Tabanı, Sosyal Bilimler Veri Tabanı,TÜBİTAK Destekli Projeler Veri Tabanı

DOAJ çeşitli konularda 1532 dergi ve 72086 makale içermektedir.

Crossref (www.crossref.org) ve google (www.google.com) tarafından yapılan ve crossref'e üye 29 yayıncının tam metin veritabanlarını taramak için özel bir tarama motoru.

Web ortamındaki bilimsel, hakemli her türlü bilgiyi kapsar.

Google Book Search tam metin kitap veri tabanı.

Bioline International's goal of reducing the South to North knowledge gap is crucial to a global understanding of health (tropical medicine, infectious diseases, epidemiology, emerging new diseases), biodiversity, the environment, conservation and international development.

Over 100 Open Access journals covering all areas of Biology and Medicine

National Cancer Institute

This bibliographic database provides titles, abstracts, and availability information for health information and health education resources. Coverage includes AIDS, Cancer and Health Promotion & Education.

Ülkemizde 300 civarında bilimsel dergi çıkarılmaktadır. Şimdiye kadar ulusal dergilerde yer alan makalelere toplu olarak ulaşmayı sağlamak amacıyla bazı veritabanı çalışmaları yapılmıştır.

Ülkemizde 300 civarında bilimsel dergi çıkarılmaktadır. Şimdiye kadar ulusal dergilerde yer alan makalelere toplu olarak ulaşmayı sağlamak amacıyla bazı veritabanı çalışmaları yapılmıştır.

Medscape offers specialists, primary care physicians, and other health professionals the Web's most robust and integrated medical information and educational tools.

PubMed, a service of the National Library of Medicine, includes over 14 million citations for biomedical articles back to the 1950's. These citations are from MEDLINE and additional life science journals. PubMed includes links to many sites providing full text articles and other related resources

PubMed Central (PMC) is the U.S. National Library of Medicine's digital archive of life sciences journal literature. Access to PMC is free and unrestricted. Learn more about how publishers can participate in PMC. Also, read about how NLM is scanning the back issues of PMC journals and making these digitized copies available in PMC.

Millî Egitim Bakanlığının Ar-Ge birimi olan Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi (EARGED) Başkanlığı, Türkiye'de yapılan eğitimle ilgili bilimsel araştırmaları derleyerek bir veri tabanı oluşturmak ve bu veri tabanı ile yurt içi ve yurt dışında bilgiyi üretenler ile kullananlar arasında köprüyü kurmak amacıyla, Türkiye Eğitim Araştırmaları Veri Tabanı adlı bir çalışma başlatmıstır.

ULAKNET; Türkiye'deki tüm üniversiteler ile bunların fakülte ve diğer alt birimleri, TÜBİTAK birimleri, Askeri Okullar, Harp Akademileri ve Polis Akademileri, Türk Tarih Kurumu, Milli Kütüphane, YÖK, ÖSYM, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Ar-Ge birimlerinden oluşan toplam 130 birime ücretsiz hizmet sağlamaktadır.

UNESCO kataloğu 100,000 UNESCO belgelerini listelemektedir ve bu tür birçok belgeye tam-metin erişim sağlamaktadır.

World Health Organization - Eastern Mediterranean Region