ÖĞRENCİLER
Kampüslerimiz
Öğrenci Kulüpleri
Öğrenci Konseyi
Akademik Takvim
Kayıt Yenileme
Öğrenci Bilgi Sistemi
Öğrenci E-Posta

   

  Öğrenci Kulübü Kurmak için Gerekli Belge ve İşlemler

  Öğrenci Kulübü Kurmak için Gerekli Belge ve İşlemler

  ------>ETKİNLİK FOTOĞRAF GALERİSİ<-------


  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı
Prof. Dr. Hülya GÜRBÜZ
(Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı)

  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Burak YAZICIOĞLU
e-posta: burak.yazicioglu@istanbulbilim.edu.tr

  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

  KULÜPLERİMİZ

  

  Turk MISC (TÜRK TIP ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI KOMİTESI)-İSTANBUL BİLİM YEREL KURULU KULÜBÜ

Amacı: Geleceğin hekimlerine küresel sağlık alanında geniş bir bakış açısı sağlamayı, ve onları kültürel olarak duyarlı bir şekilde geliştirmek amacıyla görüşmeler organize etmeyi, bu görüşmeler sonrasında politikalar geliştirerek bunlara uygun aktivitelerde bulunmayı amaçlamış bir kuluptür. Bununla birlikte yapılan etkinliklerle ideallerin ve tıp etiğinin gelişmesine yardımcı olmak, üyelerin ulusal ve uluslararası kuruluşlarla beraber çalışmasını sağlamak ve tıp öğrencilerini, bilgi ve becerilerini toplum yararına kullanmayı teşvik etmek konusunda da girişimde bulunmayı amaçlıyoruz. Katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

  Danışman Öğretim Üyesi:   Prof. Dr. Hülya GÜRBÜZ (Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı)

  Kulüp Başkanı:   Gülce KURULAR (Bilgi almak için : kurulargulce@gmail.com )


  BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE PROJE KULÜBÜ

Amacı: Öğrencilerimize bilim alanında özgün üretimler yapabileceklerine ilişkin güven kazandırmak ve bilimsel çalışmalarına ilişkin motivasyon alanını genişletmek temel amacımızdır. Gençlerimizin bilime olan istek ve kabiliyetlerini geliştirerek, bilimin günlük hayatımızla olan bağlantısını gösterebilmek hedeflenmektedir.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Suphi VEHİD

  Kulüp Başkanı: Mert Berşan SARAÇ

  BESLENME VE DİYETETİK KULÜBÜ

Amacı: Kişinin büyümesi, gelişmesi, metabolizmasının çalışması, sağlığının korunması için gerekli enerjinin besinlerden uygun miktarlarda temin edilmesi amacıyla beslenmenin, sağlıklı bir şekilde sağlanarak kaliteli bir yaşam tarzı edinilmesi için etkinlikler ve faaliyetler sürdürmekteyiz.

  Danışman Öğretim Üyesi: Dr. Öğr.Üyesi Esra Çikler DÜRGER

  Kulüp Başkanı: Sidre ÖZEMRE (Bilgi almak için:539 431 68 70)

  SAĞLIKLI YAŞAM KULÜBÜ

Amacı:Sağlıklı yaşamın önemine inanan arkadaşlarla bir araya gelmek, fikir alışverişinde bulunmak ve diğer insanların bu konuda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Kulübümüzde kişilerin günlük yaşamlarında yaptıkları hatalı aktivitelerin giderilmesi amaçlı eğitim programları ve broşürler, doğru ve düzenli beslenme ile ilgili eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Fiziksel sağlık kadar mental sağlığın da önemli olduğunu vurgulamak adına sık sık düzenlenmesi planlanan sosyal faaliyetler (Doğa gezileri ve yürüyüşler, bisiklet turları ) yapılmaya çalışılacaktır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Doç.Dr.Oytun ERBAŞ

  Kulüp Başkanı: Asya Zeynep YILDIRIM (Bilgi almak için; GSM: 537 287 06 04 E-Posta:yildirimasyazeynep@gmail.com)

  FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON KULÜBÜ

Amacı:Fizyoterapi ve rehabilitasyonun amacı kişinin ağrısını azaltıp sosyal yaşam standartını yükseltmek, çalışma hayatında daha rahat edebilmesini sağlamak, nörolojik ve ortopedik problemleri olan insanların normal yaşantılarına dönebilmeleridir. Bu amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizi çeşitli faaliyetler ve etkinliklerle sosyal yaşamı etkileyen proje ve hareketlilikler geliştirmek için kulübümüze davet ediyoruz.

  Danışman Öğretim Üyesi: Öğr.Gör. Dilek ÇOKAR

  Kulüp Başkanı: Asya Zeynep YILDIRIM (Bilgi almak için; GSM: 537 287 06 04 E-Posta:yildirimasyazeynep@gmail.com)

  PSİKOLOJİ KULÜBÜ

Amacı:Psikoloji öğrencilerini bir çatı altında toplayarak aidiyet duygusunun geliştirilmesi, öğretim üye ve elemanları, öğrenci ve mezunlar arasındaki iletişimi ve etkileşimi güçlendirmek; bilimsel etkinlikler ve sosyal duyarlılık projeleri ile interaktif katılımı sağlamak; psikolojiyi ilgilendiren alanlardaki kurum ve kuruluşlarla etkileşim kurarak teori, gözlem ve uygulamalarla bilgi paylaşımını ve üretimini sağlamak Psikoloji Kulübünün temel amacıdır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Araştırma Üyesi Fatma ÇAM KAHRAMAN

  Kulüp Başkanı: Ege Ebrar ÖNÜR (Bilgi almak için; GSM:530 088 98 35)

  ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Amacı:Atatürk'ün izinde ilerleyen genç beyinlerin fikir alışverişinde bulunmaları, görüşlerini rahatça paylaşmaları için, seviyeli bir tartışma ortamı yaratmayı amaçlayan; her bakış açısına ve öneriye saygılı bir öğrenci topluluğu yaratmaktır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Doktor Öğretim Üyesi Suzan BOZKURT

  Kulüp Başkanı: Ceren PEKTAŞ (Bilgi almak için; cc_9619@hotmail.com)


  SATRANÇ KULÜBÜ

Amacı:Satranç kulübünün amacı satranç oynayan arkadaşlarımızı bir çatı altında toplamanın yanında, öğrenmek veya geliştirmek isteyen arkadaşlarımıza da yardımcı olmaktır. Etkinlikler kapsamında üniversitemizde birçok satranç turnuvası düzenlenmiştir. Haftanın belli günleri kulüp odasında toplanılıp satranç partileri düzenlenmektedir. Satranç öğrenmek geliştirmek ve oynamak isteyen bütün arkadaşlarımızın katkı ve katılımlarını bekliyoruz.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof.Dr. Mustafa ÖZYURT (Bilgi almak için; mozyurt2013@gmail.com)

  Satranç Hocamız: Emir ÖZTÜRK (Bilgi almak için; emirozturk@gmail.com ; GSM: 506 303 99 84)

  Kulüp Başkanı: Muharrem YILMAZASLAN (Bilgi almak için;myilmazaslan@gmail.com)

  TİYATRO KULÜBÜ

Amacı:Tiyatro kulübünün öncelikli amacı öğrencilerin sanatı tüketen değil üreten bireyler olmalarını sağlamaktır. Tiyatro kulübü, gönüllü olarak tiyatroyu seçen öğrencilerden ve danışman öğretmenlerden oluşur. Öğrencilerin kendilerini oyun, drama ve tiyatro yoluyla ifade ederek sosyalleşmelerini ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak birincil amaçtır. Kulüp bünyesindeki herkes değişik düzeylerde sorumluluk alır. Sonuçtan çok süreç odaklı, bireysel gelişim perspektifli çalışmalar yapılır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Dr.Öğr.Üyesi Ani KIÇİK

  Kulüp Başkanı: Muharrem YILMAZASLAN (Bilgi almak için;myilmazaslan@gmail.com)

  MÜZİK KULÜBÜ

Amacı:Evrensel bir dil olan müziği üniversitemiz öğrencilerinin desteği ve çalışmalarıyla daha geniş kitlelere yaymak ve yoğun ders programlarının yanında öğrencilerin rahatlamalarını sağlamak ve öğrencilerin müzik kültürünü artırmaktır. Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen; Korolar(Türk sanat müziği korosu), konserler, bireysel enstrüman çalışmaları gibi içinde müzik bulunan her türlü etkinlikte öğrencilerin görev alması sağlanmaktadır. Böylece öğrencilerin deşarj olabileceği eğlenceli, bol müzikli ortamlar yaratılır. Müzik Kulübü 2010 yılında kurulan Türk Sanat Müziği korosu ile çalışmalarının sonucunda ilk konserini vermiştir. Yeni konserler için çalışmalarını sürdürmektedir.

  Danışman Öğretim Üyesi: Doç.Dr. İbrahim SÖĞÜT/ Avukat Özlem ÖZTÜRK

  Kulüp Başkanı: Ateş Taylan İŞGÜDER (Bilgi almak için: GSM:507 639 81 38)

  SPOR KULÜBÜ

Amacı:Spor Kulübü; basketbol, voleybol, yüzme, masa tenisi, paintball, doğa kampları gibi aktivitelere olan ilginin artmasını; doğa ve salon sporlarının öğrenilmesi ve uygulanmasını amaçlar. Toplu yapılan eğlence faaliyetlerini düzenler. Bireyin kendini tanıyabilme, bireysel hedeflerini belirleyebilme, yeteneklerini geliştirebilme, kendine ve çevresindekilere güven duyabilme, yeni durum ve ortamlara uyabilme, farklı görüş, düşünce, inanç, anlayış ve kültürel değerleri hoşgörü ile karşılayabilme, aldığı görevi istekle yapabilme, sorumluluk alabilme gibi özelliklerini geliştirir. Branşlarında başarılı olan öğrenciler yeteneklerini okul takımlarında sergileyerek okulumuzu temsil ederler.

  Danışman Öğretim Üyesi: : Prof. Dr. Hülya GÜRBÜZ (Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı)

  Takım Antrenörleri
Futbol/Futsal Takımları Antrenörü: Syn.Volkan SAYGILI (Bilgi almak için;vlknsss@gmail.com)
Voleybol ve Basketbol Antrenörü: Syn.Mithat İNNAB (Bilgi almak için; GSM: 541 841 04 09 E-Posta:mithatinnab@hotmail.com)

  TURİZM VE GEZİ KULÜBÜ

Amacı:Kulüp üyelerinin kendilerini daha iyi yetiştirmelerini sağlamak, gezi, kültürel-sosyal faaliyetlerle üyelerin liderlik, özgüven ve ortak çalışma yeteneklerini geliştirme ve grup üyeleri arasında maddi ve manevi yardımlaşmayla bütünlüğü sağlamaktır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Ayşe ARISOY (Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı)

  Kulüp Başkanı: Can TAŞAN(Bilgi almak için; GSM: 535 605 69 61), Hasan Atalay TUNCAY (Bilgi almak için; GSM: 537 722 90 66)

  DANS KULÜBÜ

Amacı:Dans Kulübü dans eğitimleri vererek, üyelerine hayat boyu zevkle uğraşacakları bir hobi edindirmeyi ve özgür, eğlenceli bir ortamda hareket ederek kendilerini ifade etme fırsatı yaratır, öğrenciye fiziksel koordinasyon ve bir grupla birlikte müzik eşliğinde hareket edebilme becerisi verebilmeyi hedefler. Dans teknikleriyle kazanılan hareket kolaylığı, öğrencilerin vücut hareketine yeni bakış açıları getirmelerini sağlar. Dans Kulübü'nün düzenlediği etkinliklerden bazıları: Tango, vals, salsa, bachata gibi Latin dansları; horon ve zeybek gibi halk dansları dersleri. Latin ve halk dansları dans gösterileri.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Vildan KARPUZ (Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı)

  Kulüp Başkanı: Şafak ORHAN (Bilgi almak için;orhansafak96@gmail)

  SİNEMA KULÜBÜ

Amacı:Kulübümüz her türlü siname etkinliği ve organizasyonları alt kol ve birimleri ie düzenlemek ve sinema üzerinde çalışmalar yapmak üzere kurulmuştur. Öğrencilerimizin her alandaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmeleri amacıyla gerçekleştirebilecekleri sosyal, düşünsel ve kültürel bağlmadaki faaliyetleri için bir çatı oluşturmak ve alt yapı çalışmalarına destek vermek ana hedeflerimizdendir. Temel amaç Demiroğlu Bilim Üniversitesi öğrencilerine, işbirliği içinde, kendi ilgi alanlarında gelişim şansı vermek, bilgi ve deneyimlerini artırmaktır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Öğr.Gör. Özlem SARAK

  Kulüp Başkanı: Mehmet TÜRKMENÇALIKOĞLU (Bilgi almak için; GSM: 506 905 74 89)

  FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ

Amacı:Fotoğraf sanatını öğrenmek ve öğretmek, bu sanatı mesleğimiz ve sosyal hayatımızda değerlendirmek düşüncesindeyiz. Fotoğraf sergileri açmak ve bu çalışmalarımızı değerlendirmek, derece alanlarını ödüllendirmek ve ilgilileri teşvik etmek gayesindeyiz.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof.Dr. Berrin TELATAR

  Kulüp Başkanı: Alpay KILIÇ (Bilgi almak için :554 151 35 98)

  ERASMUS KULÜBÜ

Amacı:Erasmus+ programıyla ilgilenen öğrencileri ortak çatı altında toplayıp onlara Erasmus +Programıyla ilgili yardımcı olmak temel amacımızdır. Erasmus değişim hareketliliklerine katılmalarını teşvik ederek, proje kapsamında Üniversitemize gelen öğrencilere yardımcı olmak ve giden öğrenciler arasında bilgi alışverişi açısından sağlam bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Tevfik ECDER ( Demiroğlu Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı,Tıp Fakültesi Dekanı, Erasmus Koordinatörü)

  Erasmus Ofis Danışmanı: Dr. Öğr. Üyesi Günnur DEMİRCAN (Bilgi almak için; gunnur.demircan@demiroglu.bilim.edu.tr), Dr. Öğr. Üyesi Hande KOÇAK

  Kulüp Başkanları: Emir Can ÇAVUŞ (Bilgi almak için; emir98can@gmail.com)Yaren BURUK (Bilgi almak için; yarenburuk@gmail.com)

  MÜNAZARA KULÜBÜ

Amacı:Öğrencilerimizin öğrenimleri sırasında her bireysel,sosyal ve kültürel alanda gelişmelerini sağlamak,beden dilini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenmek, rahat konuşabilme becerisini geliştirmek,çalışmalar ve etkinlikler neticesinde değişik boyutlarda düşünme yetisini kazanarak demokratik bir şekilde tartışma becerisini geliştirmek ve öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak kültürel seviyesini artırmaktır.

  Danışman Öğretim Üyesi: Av. Özlem ÖZTÜRK

   Kulüp Başkanı: Barış Kamyab MUHAMMEDREZAI (Bilgi almak için; GSM: 0533 143 81 46) E-Posta:kamya1@hotmail.com)

  MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK KULÜBÜ

Amacı:Moleküler Biyoloji ve Genetik bilimiyle ilgilenen öğrencilere bu bilimi öğretmek ve uygulatmak amacıyla gerekli altyapıyı oluşturmak, imkanları dahilinde üyelerine bilimsel çalışma ortamı hazırlamaktır. Alan içinde bilgi alışverinin aktif bir şekilde yapıldığı söz konusu kulüp yeni bilimsel araştırmaların ve yeniliklerin güncel bir şekilde duyurulmasına ortam sağlayan sosyal bir platformdur.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof. Dr. Aynur ACAR

  Kulüp Başkanı: Jenya DURSUN (Bilgi almak için;jenyadursun@gmail.com)

  ÇOCUK ETKİNLİKLERİ VE FAALİYETLERİ KULÜBÜ

Amacı:Çocuk etkinlikleri ve faaliyetleri aracılığıyla sosyal sorunluluk projeleri geliştirmek ve toplumsal bilinci artırmak hedeflenmektedir.

  Danışman Öğretim Üyesi:

  Kulüp Başkanı: Fatmanur AYHAN (Bilgi almak için; GSM: 0545 457 78 17)

  BRİÇ KULÜBÜ

Amacı:Üniversitemiz öğrencilerine briç öğretmek amaçlı yeni kurulmuş olan kulübümüze katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

  Danışman Öğretim Üyesi: Prof.Dr. Suphi VEHİD (Bilgi almak için; suphi.vehid@istanbulbilim.edu.tr)