Hakkında
Misyon - Vizyon
Rektörden Mesaj
Organizasyon Şeması
Akademik Takvim
Mütevelli Heyeti
Rektörlük
Senato
Yönetim Kurulu
İdari Birimler
Mevzuat
Etkinlikler
Duyurular
İhaleler
Kurum İç Değerlendirme Raporları
BGYS Politikamız
E-Posta Giriş
Faydalı Linkler
Online iletişim Formu
Site Haritası

   

Demiroğlu Bilim Üniversitesinin Rektörlüğü gibi önemli ve şerefli bir görevi şahsıma ikinci defa tevdi eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ, tüm Yükseköğretim Kurulu Üyelerimiz, Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Prof. Dr. Cemşid DEMİROĞLU ve tüm Mütevelli Heyet Üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Üzerime aldığım bu büyük sorumluluğun farkındayım ve bu görevi başarıyla yerine getirmek için huzurlarınızda söz verirken, desteklerinizin devamını diliyorum.

Çağımızda, Sağlık sektörü; bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dinamik bir alandır ve Türkiye, tıp eğitimi, teknoloji ve sağlık hizmetleri alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek sağlık insan kaynağı niteliği ve sunulan sağlık hizmetlerinin etkinliği bakımından dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarış içindedir. Bu başarının arkasında köklü akademik kurumlarımız, bilgili, donanımlı ve deneyimli akademisyenlerimiz ile kamu ile en çok da özel sektörümüzün yönetim ve işletme becerisi yer almaktadır. En güzel örneklerin başında, Türk tıbbına ve Türk hastalarına uluslararası standart ve kalitede sağlık hizmeti veren Grup Florence Nightingale Hastanelerinin sağlık sektöründeki 30 yıllık deneyimi ve bilgi birikimiyle 2006 yılında kurulan Üniversitemiz gelmektedir.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Türkiye'nin ilk ve tek sağlık Üniversitesidir. 30 yıllık bir hastane geleneğinin mirasçısı olan Tıp Fakültemiz, Ülkemizin en seçkin Tıp Fakülteleri arasında sayılmaktadır. Ayrıca, toplum sağlığı için gerekli olan tüm personeli yetiştiren Tıp Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Florence Nightingale Hastanesi Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Anestezi, Ameliyathane Hizmetleri, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Fizyoterapi Teknikleri, Evde Hasta Bakımı, Yaşlı Bakımı ve Diyaliz Teknikerliği programlarıyla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile her yıl bilinçli ve nitelikli değerli Öğrencilerimiz tarafından öncelikli olarak seçilmektedir.

Hekimlik, bir meslek olmanın çok ötesinde insanlık için üstlenilmiş olağanüstü bir sorumluluktur. Sevgi, saygı ve en önemliside güven içeren sahip olduğumuz bu kutsal meslek profesyonel yaklaşım, doğru bilgi ve mesleki takip gerektirir.Tıbbın temel amacı, tüm insanların daha sağlıklı daha mutlu bir yaşam sürmesine hizmet etmektir.

Bu bakımdan tüm Öğretim Üyelerimize, her zaman bizleri destekleyen ve liderliğiyle bizlere ışık tutan çıtamızı yükselten Türk Kardiyoloji Vakfı ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Prof. Dr. Cemşid DEMİROĞLU hocamıza huzurlarınızda tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Üniversitemizin nüvesini teşkil eden Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı, İstanbul Üniversitesi Üç Dönem Rektörü, Türk Yükseköğretimine üstün hizmetler vererek kendisini Tıp Bilimine adayan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin kuruluşunda öncü rolü olup, Kardiyoloji Anabilim Dalını etkin bir biçimde faaliyete geçiren, Kardiyoloji Enstitüsü'nü kurarak yurt dışında yapılmakta olan kardiyovasküler cerrahiyi Türkiye' ye ilk getiren Florence Nightingale Hastanesi kurucusu Merhum Prof. Dr. Cem'i DEMİROĞLU hocamızı da burada rahmet ve saygıyla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz" sözüyle onurlandırdığı doktorlarımız ve diğer tüm sağlık sektörü çalışanlarımız, bu saygın ve şerefli mesleği büyük bir özveriyle yürütmektedirler. Kendilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.
Sevgili Öğrenciler ve kıymetli Aileleri; bilimin ışığında Sizlerle birlikte yürüyeceğiz.
Sağlıklı günler diliyorum.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Çavlan ÇİFTÇİ
Rektör